בשנות האלפיים המטבח הוא כבר לא רק כיריים, שיש וארונות פורמייקה המסתתרים מאחורי דלת הזזה. בעידן של תוכניות הבישול הרבות בערוצי התקשורת המטבח ממלא מספר פונקציות, הוא לא משמש רק לבישול, אלא הוא מקום מפגש משפחתי וגם חברתי. דיירים רבים משקיעים במטבח סכומי כסף גדולים וכמעט תמיד אינם מסתפקים רק במטבח הסטנדרטי שמספק הקבלן. אז רגע לפני שאתם מסתחררים משפע העיצובים, כדאי לכם לשים לב לטיפים הבאים שיסייעו לכם לעצב מטבח יפה ופונקציונאלי.

6 טיפים ורעיונות של עיצוב מטבחים

כאשר אתם מתכננים את עיצוב המטבח חשוב לתכנן בתחילה את האזורים החשובים של המטבח, את אזור המטבח, הכיור והתנור. בשפה המקצועית זה נקרא "המשולש הקדוש". תכנון נכון של אזורים אלו יעניקו לכם נוחות בזמן העבודה במטבח. את הכיור חשוב למקם באמצע ובין הכיור לאזורים האחרים להקפיד לפחות על מרחק של מטר עד מטר וחצי בהתאם לגודל המטבח. השטח שבין הכיור למקרר ובין הכיור לתנור יהיה משטח העבודה.

  • חיפויי הקירות הם חובה, אך לא בכל מטבח חייבים לחפות את כל הקיר. אם תרצו לחפות את הקירות מעל הארונות הנמוכים או מעל התנור תוכלו לחפות אותו בגובה של עשרים סנטימטר. את המשך הקיר תוכלו לצבוע בצבעים מיוחדים נגד רטיבות.
  • עיצוב מטבחים מורכב משני מרכיבים, מיופי ומנוחות. גם במטבח המעוצב והיפה ביותר אסור להתעלם מהנוחות. המטבח מיועד לבישול, וארגון נכון של חלקי המטבח השונים ינעימו עליכם את העבודה.

בחברת "Prairie" מטבחים נשמח לעצב מטבחים יפים, פונקציונאליים ונוחים.

  • בעבר היה נהוג לבנות ארונות עליונים עד התקרה מעל הארונות התחתונים. היום המגמה השתנתה. עומס של ארונות ישדר מראה של צפיפות ומטבח עמוס. כדאי לייחד קיר מיוחד שבו תבנו ארונות עד התקרה ובקיר האחר לבנות רק ארונות תחתונים. את הארונות הגבוהים כדאי לבנות עד לגובה התקרה מאחר והרווח שבין הארון לתקרה יזמין הרבה אבק ולכלוך.
  • את הפינות של ארונות אפשר לנצל היטב לפתרונות אחסון. בעבר הגישה אל הארונות הפינתיים לא הייתה נוחה, אך בשנים האחרונות יש פתרונות פרזול מוצלחים המאפשרים לשלוף מדפים או מגירות ולנצל את כל השטח ביעילות. כדאי לקחת בחשבון כי אביזרי הפרזול מייקרים מאוד את עלות המטבח ואם התקציב שלכם מצומצם, אתם יכולים לבחור ארונות פינתיים פשוטים ולאחסן בהם את הדברים הפחות שימושיים.
  • האי הניצב במרכז המטבח הפך לטרנד לוהט בתחום עיצוב המטבחים וכל מי שמעצב מטבח מפנטז על אי מרשים, גדול ורחב ידיים. רק אם המטבח שלכם גדול ומרווח, תוכלו להגשים את חלום האי, אם המטבח קטן ואי אפשר ליצור רווח של לפחות מטר בין האי לבין הארונות, לא מומלץ לבנות אי.